Obyčejná voda jako nedoceněný zázrak života?

Každý ví, že voda je základ života na Zemi, že člověk je tvořen z přibližně 70 - 80% z vody, že bez příjmu vody člověk za několi dní umře... a co ještě patří k základním vědomostem o vodě. Jistě toho kdokoli vyloví z paměti více. Nicméně čím více se "obyčejnou" vodou zabývám, tím více zjišťuji, jaký je to nedoceněný zázrak.

Jenže s tím nedoceněným zázrakem to není tak jednoduché, protože to, co nám teče z vodovodů, ale pravděpodobně vyvěrá i z pramenů nebo ze studní je v současné době velmi znehodnoceno.

Víte, jaké parametry vůbec od "obyčejné" vody musíte požadovat?

Jen lehce načrtnu ty nejdůležitější 3 nebo 4:

1. Voda musí být čistá, tedy bez toxinů, ale s důležitými minerály, neboť i zcela čistá, tedy destilovaná voda je zdraví škodlivá. Bohužel dnes se normy na obsah škodlivých látek velice uvolnily, a přesto to nestačí.

2. Voda musí mít určité pH, které je ve veřejných vodovodech hlavně chemisací nastaveno na pH 7, což je přibližně pH krve, ale nelze o tom říci, že je to to pro zdraví nejprospěšnější. Pro běžné pití je důležitější výše pH až k hodnotě 9,5. Ve veřejných vodovodech je hodnota pH dolaďována především chemisací, což je přímo škodlivé, místo přiroseně přírodně ionisované a strukturované vody.

3. a 4. Voda musí být správně ionisovaná a strukturovaná, což jsou veličiny, které spolu velice úzce souvisí, ale těmito se už ve veřejných vodovodech nikdo nezabývá, přičemž to jsou veličiny daleko důležitější než hlídání pH. Pokud má voda správnou strukturaci a ionisaci, tak by mohla mít i přirozeně správnou výši pH.

A jak je to s tou ionisací a strukturací vody?

Inu je to na delší povídání, které kdykoli komukoli provedu na přání. Nebojte se se mnou spojit a nic vás to stát nebude.

Ve stručnosti jen následující střípky poznání. Chemický vzorec vody H2O zná asi každý, ale že důležitější je voda v podobě H3O2, která vyplňuje mezibuněčný prostor a buňky každého živého organismu, to podle mých zkušeností ví málokdo. A že běžná voda H2O do tohoto prostoru proniká těžko vzhledem ke své velikosti molekul (toť ona strukturace), také není známá záležitost. A když kvalitní voda neproniká k buňkám, nemůže vyplavit toxiny, buňky také vysychají, neprobíhají správně biochemické pochody atd. atd. Strukturovanou vodu lze částečně nahradit pojídáním dostatečného množství kvalitní přirozené "přírodní" (bio?) zeleniny a bylin, které jsou schopné transformovat do svého mezibuněčného prostoru vodu H3O2, narozdíl od člověka. (V některých výzkumech se místo chemických vzorců hovoří o tzv. pentagonální a hexagonální vodě podle obrazců, které molekuly tvoří - známé také jako tzv. Pí voda)

A ionisace vody je související parametr, protože ionisace a strukturace spolu úzce souvisí. Ionisace znamená množství mínusových iontů vodíku H (-H) v molekule oproti plusovým iontům kyslíku O (+O). Poměrně známý fakt je, že "mínusové" nebo také "záporné" ionty obecně působí na člověka blahodárně, ať je to v lese, u ohně, u moře, což právě způsobuje velké množství mínusových iontů, což biochemicky způsobuje snižování tzv. volných radikálů v těle, jež způsobují zkracování telomerů šroubovice DNA. Toto zkracování telomerů je základním faktorem umírání buněk a tedy i stárnutí člověka.

Správná ionisace vody by měla být asi kolem -600 mV, ale bohužel jsem ještě nikde ve vodovodu, ale i v přirozených pramenech, často prohlašovaných za léčivé, nenaměřil nižší hodnotu než 100 mV!!!

Sám piju správně ionisovanou, strukturovanou vodu, s pH 9,5, čistou i bez antibiotik či hormonálních přípravků, jež se běžně v současnosti ve vodě vyskytují, a asi po dvou letech jejího užívání vidím některé velmi positivní výsledky. Často hovořím o vymizení většiny šedin ve vlasech i chlupech, které mi již nějaký rok signalisovaly vyšší věk a minulé stresy, avšak poslední dobou si mimo jiné začínám všímat, že oproti minulosti zvládám daleko náročnější výkony bez stálého příjmu vody. Tak například minulý pátek při teplotě 33,5 °C jsem si vyjel na projížďku na kole a za 2 h a 5 minut ujel 60,5 km s průměrnou rychlostí asi 29,3 km/h bez kapky vody s sebou (údaje z aplikace z mobilu na snímku jsou mírně jiné), nedávno přes 100 km asi za 3,5 hodiny při teplotě asi kolem 25 °C také bez kapky vody, uběhl lehký nezávodní maraton také bez kapky vody s sebou...

Dříve jsem byl schopen při takových teplotách vydržet sportování bez příjmu tekutin jen asi do hodiny. A co to způsobilo? Jistě nasycení mezibuněčného prostoru, odkud má organismus možnost čerpat i ve stavech nouze.

Chcete se dovědět více o kvalitní vodě? Jsem k disposici, stačí mě jen kontaktovat, např. zde.